Isıtalım Isınalım

Bu kış 76 adet bot, 80 adet mont sahiplerine ulaştırıldı. Isıtırken ısınan tüm kalplere teşekkürler… 🥰

üç Köy

Sivas’ta iki köyümüzün kütüphanesi ve materyalleri, Van’daki köyümüzün okuma setleri için gönderdiğiniz emanetler yerlerine ulaştı.

Yeniden Nefeslen

10 mavi ladin, 12 sarı çam, 15 karaçam Dönerdere Köyü’ndeki ilkokulun, lisenin ve camiinin bahçesine dikildi. Doğaya 37 ağacın kazandırılmasında katkısı olan herkese, bu süreçte uğraş verip ilgilenen köy halkına sonsuz teşekkürler.

İftarı Paylaşalım

A101 kartları ile kurmaya niyet ettiğimiz iftar sofraları, kardeş derneğimiz İyilik Rengi aracılığı ile Suriye’de kuruldu. Bağışlarınız İyilik Rengi Derneği üyeleri aracılığıyla güvenle yerine ulaştırıldı.

Bayram Pabuçlarım

Hemen hemen hepimiz çocukken yeni ayakkabılarımızı yastığımızın yanına koyup bayram sabahını bekledik. Yeni ayakkabıları ile bayram sabahını hiç bekleyememiş 500 çocuğumuz bu heyacanı hepimizin desteği ile tattı.

Rafta Değil Van'da

İlgili bir müdürün hayali ile İncir Çekirdeği’nin niyeti birleşti, 2020 yılının Cumhuriyet Bayramı’nda Van’ın Cumhuriyet Ilkokulu’nda 45 m2’lik sınıf halka açık bir kütüphaneye dönüştü. Nakdî desteklerinizle kütüphanemize raflar, masa ve sandalyeler alınırken; kitap desteklerinizle raflarımız doldu, hedefimiz tamam oldu…

Kış Geliyorum Demez

2020’nin kış aylarında 350 çocuğumuzu sıcacık tutmaya niyet etmiştik. Kalpleri kış aylarından çok daha sıcak olan destekçilerimiz vesilesiyle 194 aileyi ziyaret ettik, 572 mont ve 561 botu sahiplerine teslim ettik.

Su'dan Sebeplen

Ölmeden önce ölümsüz eserler bırakıp, amel defterini kapatmayacak işler yapmak isteyen bağışçılarımızın desteği ile Malawi’de -suyun altın kadar kıymetli olduğu o Afrika ülkesinde- bir su kuyusu açtırdık.

Bayram Pabuçlarım 2

İncir Çekirdeği’nin ilk projesi olan Bayram Pabuçlarım bereketlendi de bereketlendi bir bayram daha çocuklarımıza ayakkabılarını ulaştırmaya niyet etti. Desteklerini esirgemeyenler aracılığıyla bir cok çocuğumuz bayram sabahına gözlerini mutlu açtı.

Ders Zili Çaldı

2021 Eylülünde kendisine ders zili çalan çiçeği burnunda öğrencilerimiz için acil ihtiyaç olarak okul çantası ve beslenme çantası belirledik. Batman, Adıyaman, Bingöl, Iğdır, Kars ve Bayburt’ta okula yeni başlayan 856 öğrencimize ihtiyaçlarını ulaştırdık.

Kış Gelmeden

8 ilde 15 okulda 600 öğrenciye mont ve bot ulaştırmaya niyet etmiştik. Projemiz niyetimizi aştı, 800’sen fazla öğrencimize yeni dönemde kış soğuklarında onları sıcacık tutacak botları ve montları ulaştı.

İftarı Paylaşalım

Paylaştıkça bereketlendiğine inandığınız iftar sofraları için kolları sıvadık. Gelenekselleştiği gibi zekat ve fitreleri sahiplerine ulaştırmak için ramazanın sonunu beklemeden hemen harekete geçtik. Bir ramazan boyu iftarımızı paylaşabilmek için ihtiyacı olan ailelerimize A101 hediye kartlarını ulaştırdık.

Fırsatım Ol

Mardin’de iki farklı köy okulunda imkansızlıklarla oluşturulmuş bomboş anasınıflarını, eğitim-öğretime hazır hâle getirmek için birlik olduk, iki sınıf için bile olsa fırsat eşitsizliğine çare olduk.

Sen de İncir'de Bir Çekirdek Olmak İster Misin?

Yol arkadaşımız olmak için gerekli formlara aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.